В комп’ютері – новини, в книзі – життя!

2017-10-25

/Files/images/vyistavki/material-1509093708791-name-1509093721085.jpg

Розвиток потенціалу людини, навичок і вмінь у століття інформації, формування інформаційної культури особистості повинно брати свій початок з дитинства. У сучасному світі головними джерелами інформації є книга і комп’ютер. Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно багато читати, знати Інтернет тощо. Тому в Білгород-Дністровської бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва відбувся День бібліографії під назвою «В комп’ютері – новини, в книзі – життя!», під час якого була розпочата з читачами серйозна розмова про роль книги, бібліотеки і комп'ютера в інформаційному суспільстві.

Виявляється, що книжковий світ, а особливо світ комп’ютерний, віртуальний є Лабіринтом, де на молодого і недосвідченого користувача чатує небезпека, справжній жахливий "Мінотавр". Головна проблема сьогодні - це проблема вибору. Як відрізнити потрібну інформацію від непотрібної, глибоку від поверхневої, корисну від беззмістовної та шкідливої? Вміння вибирати книгу чи знаходити інформацію за допомогою комп’ютера, - це справжнє велике мистецтво. Цьому навчали юнаків в першій половині Дня бібліографії в Інтернет-центрі. Потім завідуюча бібліотекою Лазебна Л.В. продемонструвала віртуальну виставку нових надходжень «Новини з книжкової полиці» та познайомила юнаків з виставкою - адвайзер «PRO-читай-ка!» на якій зібрані рекомендаційні та тематичні списки, підготовлені бібліотекарями по різним напрямкам читання, а саме: екологія, здоров’я, ювілеї письменників та читання на дозвіллі. Мультимедійний бібліотечний урок «Книга від А до Я» познайомив присутніх зі структурою та правилами користування книгою.

У читальній залі бібліотекар Ільїна Е.М. розповідала присутнім про світ детективів. Це цікавий і захопливий жанр художньої літератури, прихильники якого є у всьому світі не тільки серед дорослих читачів, а й серед дітей. Детективи для дітей в невимушеній формі змушують думати і розмірковувати, розвивають пам’ять, розширюють кругозір. Пригоди Шерлока Голмса, розслідування Еркюля Пуаро та міс Марпл – що саме їх об’єднує і чому ці персонажі стали частиною нашого повсякдення? Відповідь проста: всі ці персонажі та їхні детективні історії нам цікаві цілісною атмосферою, увагою до деталей та гумором. Детективи – не лише простий жанр із чітко прописаними «правилами гри», насправді ж – це вічний танок на лезі, адже автор ані на секунду не може припустити, аби у його задум перестали вірити.

У відділі абонементу відбувся бренд-автор-шоу «Detective Time» з бібліотекарем Астраханською Н.П. Книги Катерини Вільмонт, Антона Іванова та Ганни Устинової, Євгена Некрасова та аккерманського письменника детективів Володимира Перевалова завжди привертають увагу читачів різного віку. Тому в книжковий кошик «Прочитай! Мені сподобалось!» кожен читач мав змогу покласти книгу, яка вразила його.

Ми вже не можемо навіть уявити свого життя без комп’ютера, Інтернету. Але інша справа – книга. Наймудріший у світі комп’ютер не замінить людині книг бо книги втілюють у собі мудрість, історію та певну чарівність. З давніх часів бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі». Тому і у сучасному житті спеціалісти бібліотеки для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва намагаються продовжувати зберігати такі можливості для користувачів.

Кол-во просмотров: 872

Комментарии