сесвітній день китів та дельфінів

2018-07-23

дельфины и киты

23 липня – незвичайний день, особливо для тих, хто небайдужий до дельфінів та китів. В цей день у всьому світі відзначається Всесвітній день китів та дельфінів.

Започаткувала це свято Міжнародна китобійна комісія, яка в 1986 році після 200 років винищення, ввела заборону на китовий промисел. Заборона означала, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м’ясом заборонена. Заборона на промисел допомогла врятувати практично від повного зникнення багато видів китоподібних.

За даними WWF, на сьогоднішній день в світі налічується близько 80 видів китів і дельфінів. Незважаючи на вжиті екологами заходи, деякі підвиди досі знаходяться під загрозою зникнення.

Для України цей день має важливе значення, оскільки в Чорному і Азовському морях живуть популяції дельфінів. Багато видів цих тварин занесені до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи.

В бібліотеці для дітей та юнацтва, є як науково-популярні книги про китів та дельфінів, так і художні: Г. Мелвілл «Мобі Дік або Білий кит», Жюль Верн «20 000 льє під водою», Артур Кларк «Острів дельфінів», С. Сахарнов «Дівчинка і дельфін» ,«Хто в морі живе» та інші. Вони представлені на виставці «Дивовижні та розумні», яка експонується в читальному залі бібліотеки.

Два тижня діти мають змогу переглянути мультфільми та художні і документальні фільми. Наприклад: про рятувальну епопею китів знятий фільм «Усі люблять китів», фільм «Звільніть Віллі» - про дружбу касатки і хлопчика, в фільмі «Флиппер» хлопчик знайомиться з дельфіном і рятує його. Для найменших читачів пропонуються мультфільми: «Дельфін: Історія мрійника», «Дівчинка і дельфін», «Барбі і чарівні дельфіни» та інші.

Творчі нахили кожен з відвідувачів - дітей мають змогу проявити, розфарбувавши чи намалювавши дельфінів та китів.

«Дельфіни — наші брати», — говорять народи Далекого Сходу. І вони абсолютно праві. Дельфін став справжнім символом дружби, безмежної доброти і радості. А кит є прекрасним символом життя в морі, великий і потужний, але в той же час вельми беззахисний. І про це важливо пам'ятати ...

Кол-во просмотров: 195

Комментарии